Kategoria: Analiza strony Data publikacji: 3 maja 2020

Analiza strony internetowej

Ze względu na dynamiczne medium jakim jest Internet, istnieje potrzeba ciągłego dostosowywania strony internetowej do zmieniającego się otoczenia. Strona www powinna być stale rozwijana i aktualizowana, aby zachowane zostało jej bezpieczeństwo i kompatybilność z innymi aplikacjami. Istnieje wiele narzędzi internetowych, które za pomocą algorytmów, analizują stronę internetową i wskazują błędy, które należy poprawić. Poniżej zostaną opisane wybrane z nich.

Analiza prędkości wczytywania się strony internetowej

Jednym z popularniejszych tego typu narzędzi jest Google PageSpeed Insights, w tym przypadku wystarczy wpisać adres URL strony internetowej, która ma zostać poddana analizie. Automatyczny program od Google przeanalizuje witrynę w kilka minut i oceni ją pod kątem prędkości wczytywania się, zarówno na komputerach jak i urządzeniach mobilnych. Aplikacja podaje również ogólne informacje na temat sposobów na przyśpieszenie wczytywania się strony www.[1]

Analiza poprawności sprawdzania ruchu

Aby sprawdzić poprawność wykorzystywanych na stronie internetowej tagów JavaScript, których dotyczył artykuł – Jak sprawdzać ruch na stronie? można wykorzystać Tag Assistant. Narzędzie pochodzi również od Google i jest możliwe do wykorzystania jako rozszerzenie przeglądarki Google Chrome. Rozszerzenie po uruchomieniu, niemal natychmiastowo analizuje kod strony www i zamieszczone na niej tagi, dostarczając informacji czy zostały one poprawnie zaimplementowane. Dzięki Tag Assistant możliwe jest sprawdzenie, w którym miejscu kodu strony internetowej znajduje się dany tag. W przypadku niepoprawnej implementacji tagu, w rozszerzeniu przeglądarki internetowej, można wyszukać informacje na temat poprawnego umiejscowienia danego kodu JavaScript.

Analiza optymalizacji SEO strony internetowej

Istotność optymalizacji strony internetowej pod kątem wyszukiwarek internetowych, została wytłumaczona m.in. w artykule Optymalizacja strony dla wyszukiwarek internetowych. Screaming Frog Seo Spider to program do instalacji na komputerze, który pozwala na szczegółowe sprawdzenie optymalizacji strony www pod kątem SEO. Aplikacja analizuje i przedstawia stronę internetową jako posegmentowane, części kluczowe dla optymalizacji SEO. Są to przede wszystkim: Adresy URL kierujące do witryny docelowej oraz zewnętrznych stron internetowych, wszystkie strony witryny z informacją nt. kodu odpowiedzi HTTP oraz innymi bardzo istotnymi informacjami. Treść znaczników meta, treść nagłówków HTML, wielkość obrazów na stronach wraz z ich rozszerzeniem. Screaming Frog, pozwala na różnorodne zestawianie danych, związanych z optymalizacją witryny internetowej, tak aby były przejrzyste, do wyciągania z nich wniosków. Możliwe jest również szybkie wyszukanie duplikatów treści, zarówno w obrębie znaczników meta jak i treści widocznej dla internautów.

Skontaktuj się z Efficient Solutions i zleć nam darmową analizę Twojej strony lub sklepu internetowego!

[1] https://developers.google.com/speed/


Komentarze "Analiza strony internetowej"

  1. Zbigniew

    Bez dobrze zoptymalizowanej strony lub sklepu internetowego, to ja bym w ogólnie nie zaczynał :P.

  2. Kiedyś zrobiłam stronę na WP, która dobrze wyglądała, ale później okazało się, że nie jest praktycznie w ogóle zoptymalizowana pod SEO – prawie nikt na nią nie wchodził.

  3. Kasia

    Mi również pomógł!

  4. Robert

    Zatem zabieram się do sprawdzania mojego sklepu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *