Kategoria: Analiza strony Data publikacji: 3 maja 2020

Analiza strony internetowej

Ze względu na dynamiczne medium jakim jest Internet, istnieje potrzeba ciągłego dostosowywania strony internetowej do zmieniającego się otoczenia. Strona www powinna być stale rozwijana i aktualizowana, aby zachowane zostało jej bezpieczeństwo i kompatybilność z innymi aplikacjami. Istnieje wiele narzędzi internetowych, które za pomocą algorytmów, analizują stronę internetową i wskazują błędy, które należy poprawić. Poniżej zostaną opisane wybrane z nich.

Analiza prędkości wczytywania się strony internetowej

Jednym z popularniejszych tego typu narzędzi jest Google PageSpeed Insights, w tym przypadku wystarczy wpisać adres URL strony internetowej, która ma zostać poddana analizie. Automatyczny program od Google przeanalizuje witrynę w kilka minut i oceni ją pod kątem prędkości wczytywania się, zarówno na komputerach jak i urządzeniach mobilnych. Aplikacja podaje również ogólne informacje na temat sposobów na przyśpieszenie wczytywania się strony www.[1]

Analiza poprawności sprawdzania ruchu

Aby sprawdzić poprawność wykorzystywanych na stronie internetowej tagów JavaScript, których dotyczył artykuł – Jak sprawdzać ruch na stronie? można wykorzystać Tag Assistant. Narzędzie pochodzi również od Google i jest możliwe do wykorzystania jako rozszerzenie przeglądarki Google Chrome. Rozszerzenie po uruchomieniu, niemal natychmiastowo analizuje kod strony www i zamieszczone na niej tagi, dostarczając informacji czy zostały one poprawnie zaimplementowane. Dzięki Tag Assistant możliwe jest sprawdzenie, w którym miejscu kodu strony internetowej znajduje się dany tag. W przypadku niepoprawnej implementacji tagu, w rozszerzeniu przeglądarki internetowej, można wyszukać informacje na temat poprawnego umiejscowienia danego kodu JavaScript.

Analiza optymalizacji SEO strony internetowej

Istotność optymalizacji strony internetowej pod kątem wyszukiwarek internetowych, została wytłumaczona m.in. w artykule Optymalizacja strony dla wyszukiwarek internetowych. Screaming Frog Seo Spider to program do instalacji na komputerze, który pozwala na szczegółowe sprawdzenie optymalizacji strony www pod kątem SEO. Aplikacja analizuje i przedstawia stronę internetową jako posegmentowane, części kluczowe dla optymalizacji SEO. Są to przede wszystkim: Adresy URL kierujące do witryny docelowej oraz zewnętrznych stron internetowych, wszystkie strony witryny z informacją nt. kodu odpowiedzi HTTP oraz innymi bardzo istotnymi informacjami. Treść znaczników meta, treść nagłówków HTML, wielkość obrazów na stronach wraz z ich rozszerzeniem. Screaming Frog, pozwala na różnorodne zestawianie danych, związanych z optymalizacją witryny internetowej, tak aby były przejrzyste, do wyciągania z nich wniosków. Możliwe jest również szybkie wyszukanie duplikatów treści, zarówno w obrębie znaczników meta jak i treści widocznej dla internautów.

Skontaktuj się z Efficient Solutions i zleć nam darmową analizę Twojej strony lub sklepu internetowego!

[1] https://developers.google.com/speed/


Komentarze "Analiza strony internetowej"

  1. Zbigniew

    Bez dobrze zoptymalizowanej strony lub sklepu internetowego, to ja bym w ogólnie nie zaczynał :P.

  2. Kiedyś zrobiłam stronę na WP, która dobrze wyglądała, ale później okazało się, że nie jest praktycznie w ogóle zoptymalizowana pod SEO – prawie nikt na nią nie wchodził.

  3. Kasia

    Mi również pomógł!

  4. Robert

    Zatem zabieram się do sprawdzania mojego sklepu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *